האסלה התלויה עולה למעלה

פרח דה-מדונסה
האסלות התלויות הפכו לפופולאריות מאוד בשנים האחרונות, אודות ליוקרה שהן משדרות ולעובדה שהן לא באות במגע עם הרצפה. הדבר הופך את האסלה התלויה להיגיינית במיוחד ומאפשרת ניקיון יסודי של הרצפה שמתחתיה. בנוסף, האסלה התלויה מקנה לחדר השירותים והאמבטיה מראה נקי וקלאסי.
רגע לפני השיפוצים של הקיץ וחידוש חדר השירותים או האמבטיה, מומחי חברת "חרסה", יצרנית כלים סניטאריים, נותנים טיפים חשובים בקניית אסלה תלויה:

התאמת ממדי האסלה לחדרי האמבטיה והשירותים: לאסלות התלויות כמה גדלים: קצרה במיוחד באורך 48 ס"מ, אסלה סטנדרטית באורך 56 ס"מ ואסלה ארוכה של 60 ס"מ. יש לשים לב אם מדובר בהחלפת אסלה רגילה עם מיכל חיצוני, באסלה תלויה עם מיכל סמוי בקיר. במקרה זה יש לתכנן מראש מקום להתקנת המיכל הסמוי, שעומקו כ15- ס"מ.
המבנה הפנימי: מומלץ לבדוק את המבנה הפנימי של האסלה- האם יש בו שיפועים טובים ומינימום "מדרגות"? אם כן, ההדחה וניקוי האסלה יהיו אופטימאליים.
תו תקן: האם האסלה עברה את כל הבדיקות המפורטות בת"י 146 על סעיפיו השונים? במידה וכן, תוצמד תווית תו תקן למוצר.
התזת גלזורה מלאה: האם באסלה בוצעה התזת גלזורה מלאה כולל בכל תעלות השטיפה ובקירות סיפון המים? הגלזורה היא המעטה הזכוכיתי הלבן שמכסה את האסלה ויוצר מראה מבריק אך לא פחות חשוב מכך, היא מאפשרת לגוף האסלה להיות אטום בפני ריחות. אם היצרן דאג להתזת גלזורה בחלקים הפנימיים שצוינו שאליהם קשה להגיע בהתזת גלזורה סטנדרטית, הרי שאפשר להיות בטוחים שלא ייספגו מים מלוכלכים בגוף האסלה.
הדחה דו כמותית: יש לוודא שהאסלה התלויה מותאמת להדחה ושטיפה של 3 ליטרים (הדחה חסכונית) ושל 6 ליטרים (הדחה מלאה), על פי הנחיות התקן החדש.
התאמת מושב איכותי: חשוב לבדוק שמושב האסלה מתאים לממדי האסלה וכי קיימת התאמה עיצובית בינו לבין האסלה.
צירי נירוסטה: כדאי לוודא שצירי חיבור המושב איכותיים ועשויים מנירוסטה, כך לא יחלידו במהלך השנים.
היצרן והאחריות: אחת הבדיקות החשובות היא - מי היצרן של האסלה והמושב? חשוב לדעת למי ניתן לפנות אם, מסיבה כלשהי, יעלה הצורך להחליף או לתקן את המושב. במקרה של יבואן, חשוב לבדוק כמה שנים הוא קיים וכמה שנים נמכר המוצר בשוק הישראלי. יש לבדוק גם מי נותן האחריות לאסלה ולמושב, ומה כוללת האחריות.
צילום- יח"צ

אין תגובות.

Leave a comment