בירה פשוט בריאה

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
בירה פשוט בריאה
אבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט קליני ובעלי "חוות דרך התבלינים" מסביר מה הסגולות של הבירה וכיצד אפשר להוסיף תבלינים ושדרוגים בריאים לבירה המסורתית, אך קודם, נרים כוס בירה לחיים, לחיי חיים בריאים יותר.

אז האם הבירה באמת בריאה?
הבירה נוצרת ע"י גרעיני דגן (לרוב שעורה) ובשמם הכולל "לתת". ללתת מוסיפים את צמח הכשותנית אשר תורם מרירות לטעמה של הבירה. אבל למעט הטעם המריר, רבים אינם יודעים (ביניהם אפילו חלק מיצרני הבירה), שלצמח הלכשותנית סגולות בריאותיות רבות, היא בעלת השפעה מרגיעה וממתנת מתח ונזקי מתח, כמו מעי רגיז, ואפילו יש בה פיטואסטרוגנים שמגבירים חשק מיני ולבידו נשי. פיטואסטרוגנים הם רכיבים שנמצאים בצמחים ודומים להורמון האסטרוגן ובנוסף להגברת הלבידו הנשי, ידוע שנשים המשתמשות בכשותנית עשויות לטפל בבעיות מחזור שונות ופוריות.

אם כך, שתיית בירה, במידה כמובן, מסדרת את הראש גם בגלל האלכוהול וגם בגלל הכשותנית. מרירותה של הבירה מבורכת ומסייעת למערכת העיכול לשפר תוצאותיה לספיגה טובה, הזנת הגוף בזמן ארוחה בצורה אופטימלית וניקוי הכבד משומנים. אם אתם אוהבים בירה אבל רגילים לטעמה הקבוע, באמצעות הכלים הנדרשים, יש באפשרותכם ליצור בירה ביתית ואפילו לתבל אותה. בזמן הרתחת הלתת, אפשר להוסיף לבירה תבלינים, לצורך טעמים, וצמחי מרפא, לטובת בריאות.

זרעי גדילן בשביל בירה בריאה
בזמן בישול הלתת ניתן להוסיף ל-10 ליטר מיצוי לתת 200 גרם של זרעי גדילן (בתוך שקית סינון) למשך 10 דקות. בזרעי הגדילן שעכשיו מהווים חלק מהבירה שנשתה, ניתן למצוא רכיבים פעילים, סילימארנים, הידועים כמסייעים לכבד לתפקד כאיבר סינון ופינוי יעיל. בישול הגדילן עם הבירה יגרום למצב של שתיית בירה המתפנה מהר יותר מהגוף ובכך נסייע להגנה על הכבד מפני נזקי אלכוהול, יחד עם השפעה לטובה על ערנות, תפקוד ובעיקר על האפשרות לנהוג תוך כמה שעות.

תבלינים מוסיפים המון טעם לבירה- בזמן בישול הבירה, ניתן להוסיף לבירה תבלינים על פי טעם אישי. את התבלינים נוסיף בצורתם השלמה ונבשל למשך רבע שעה עם הלתת. התבלינים המומלצים ביותר הם: זרעי שומר שיוסיפו טעם של ערק לבירה, שורשי ג'ינג'ר שייקחו את הבירה להיות בעלת השפעה מחזקת ומחממת, זוטא לבנה שתיקח את הבירה לטעם מנטולי אבל גם תסייע למי שסובל מגזים ונפיחות בבטן, ופירות של סמבוק שיהפכו את הבירה לפירותית וגם מסייעת לטיפול בווירוסים.

בעיקרון ניתן לשלב בבירה כל תבלין, פרי, ירק וגרגרים המוסיפים ומשנים את טעם הבירה. כמובן שיש לחטא את התוספות לפני הכנסתם, על מנת למנוע חדירת בקטריות לא רצויות. התבלינים צריכים להיות טחונים והפירות מבושלים מעט, אך לא יותר מדי כדי שלא יתפוררו וארומתם תתנדף. כמובן, שלמעט תיבול הבירה, אפשר גם מהכיוון ההפוך, פשוט לתבל את האוכל באמצעות שילוב בירה בבישול.

צילום- נועה אבן חיים

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית, כתיבת תוכן לאתרים, כתיבת מאמרים, כתיבה, עריכה ושכתוב, קופירייטינג, כתיבת אייטמים, כתיבה שיווקית, כתיבת תוכן

פייסבוק