בת אלה, זמרת נשמה ישראלית במסע הופעות

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
TEL AVIV- NEW YORK היישר מאמצע החיים.

בת אלה, זמרת נשמה ישראלית במסע הופעות. מה גורם לאישה חילונית בשם "בת אלה" להתעורר יום בהיר אחד ולשיר שירת נשמה ישראלית? פתאום קם אדם, בבוקר הוא מרגיש שהוא עם ומתחיל ללכת... בת אלה, זמרת נשמה ישראלית יוצאת למסע הופעות בעקבות אלבומיה.

מאז ומתמיד, נשמה בת אלה מוזיקה ושרה אותה, כמלווה מוזיקלית רוחנית, וכיוצרת מפגשים מוזיקליים חווייתיים ושיח מוזיקלי אינטראקטיבי פעיל עם הקהל, סביב תכנים מתרבות ומורשת ישראל.

בת אלה, צברית-חילונית, מציגה יהדות פלורליסטית- ישראלית, מתוך אמונה כי יש יותר מדרך אחת להיות יהודי. המוזיקה שלה, מוזיקת נשמה ישראלית, פונה לכלל עם ישראל על כל זרמיו, חילוניים, מסורתיים ודתיים, בתקווה לחזק בקרבו את תחושת השייכות והגאווה למסורת והמורשת היהודית, מתוך הבנה שה"אוצר" הזה שייך לכולנו.

כזמרת היא מופיעה על הבמות החשובות בארץ, מזאפה ועד קיסריה ובקהילות היהודיות בחו"ל, וזה עתה חזרה ממסע הופעות בתפוצות, שחלש על החוף המזרחי, לוס אנג'לס וניו יורק.

בהופעותיה, היא מבצעת שירים מתוך אלבומיה "לכי לך" ו "תפילתי", שניהם בהפקה מוזיקלית ועיבודים של עמוס בן-דוד, פיוטים ושירים ברוח המקורות ובלחנים ועיבודים, המבטאים את המרקם המוזיקלי העשיר של קיבוץ הגלויות הארצישראלי, והן שירי תפילה מהזמר העברי.

הטקסטים העוצמתיים של השירים, המנגינות הקליטות, העיבודים העשירים של בן-דוד והביצוע הרגיש והנוגע של בת אלה, יוצרים מופע שכולו מוזיקת נשמה ישראלית, מופע שכולו חוויה מוזיקלית מרוממת רוח, שמחה ומקרבת לבבות, הפונה לכלל עם ישראל.

האלבום האחרון שהוציאה, "לכי לך" הוא אוסף תפילות, פיוטים ושירים ברוח המקורות. מקבץ מובחר משיריה של היוצרת היהודייה- אמריקאית דבי פרידמן (1951-2011), שהיתה אחת המנהיגות המשפיעות ביותר בעולם המוזיקה היהודית בצפון אמריקה ונחשבה למעין "קרליבך" בדמות אישה.

כדברי הרב קוק, לכל איש יש נר שדולק בתוכו ותפקידו להפיץ את אור הנר ברבים, כך מרגישה בת אלה, שבתוכה דולק הנר אותו היא רוצה להפיץ ברבים, בקרב העם היהודי על כך חלקיו בארץ ובתפוצות.

הביקורות משבחות והקהל מצביע ברגליים ומתרגש לשמוע ולהיזכר במנגינות מבית אבא, מבית הכנסת וזמר עברי.

על הבמה עם בת אלה 9 נגנים וזמרות מוסיקאים מהשורה הראשונה: נשיפה: ניצן עין הבר, תופים: קרן טפרברג, בס: אמיתי פריינטא, קלידים: עדו זלנזיק,
גיטרות: אבנר טואג, כלי הקשה: ניצן בירנבאום, ליווי שירה: תהל שוהם, שירה כהן.

המופע "לכי לך", הינו מופע מוסיקלי מרגש ובלתי נשכח, חוויה עילאית אנרגטית, והוא יעלה בתיאטרון גבעתיים, במוצ"ש ה- 1 באפריל 2017 בשעה 21:30.
במהלך הקיץ המופע יעלה גם בזאפה הרצליה וירושלים.

רכישת כרטיסים באתר תיאטרון גבעתיים: www.t-g.co.il

צילום- יח"צ

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית, כתיבת תוכן לאתרים, כתיבת מאמרים, כתיבה, עריכה ושכתוב, כתיבת אייטמים, כתיבה שיווקית, תוכן, פרופיל חברה
labiondatlv.com