הטראש של שנות ה- 80 בקאמבק היסטרי

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
האייטיז של שנות ה- 80 הצבעוניות והתוססות שוטפות את העולם עם ים טראש והרבה ססגוניות כובשת. קבלו אותו, הוא חוזר ובגדול- העשור הכי צבעוני שיש.

אופנת האייטיז של שנות השמונים הביאה איתה, אם אהבתם או לא, את הפאייטים למשל, החותלות לרגליים, עגילי נוצה באוזן, מכנסי באגי בצבע ורוד בזוקה, עגילי חישוק, איפור מוגזם ושיער נפוח. במילה אחת- טראש.

מעצב השיער יאיר אריש ("תסרוקתן") והמאפרת מאי לי may lee הציגו את התחיה המחודשת שלהם לאייטיז בהפקה בה התבלטו פריזורות השיער הגבוהות, צבעי הפנים הזרחניים וכמובן הכתפיים המודגשות.

לדברי יאיר אריש: "נדמה שקאמבק של שנות השמונים קשור למחזוריות הבלתי פוסקת של האופנה. תסרוקות וטרנדים באיפור יוצאים וחוזרים, אם כי הם אף פעם לא חוזרים בדיוק באותו האופן, ולכן בהפקה הזו בחרתי יחד עם חברתי הטובה מאי לי, למנף לוקים אייטיזים ולתת לשנות ה- 80 לחזור ברוורס חד ולעלות על השיער והפנים".

לדברי בועז שטיין: "ימי הגלאם מטאל היפים של האייטיז התאפיינו באיפור כבד, נוצץ, מוחצן וסקסי. בזמן שהלוק של הבנים היה אנדרוגיני ונשי מאוד, נשות האייטיז היו מוגזמות, צבעוניות וחצופות יותר מתמיד, אך בהתאמה לרוח העשור האנדרוגיני הן ביקשו להיראות קשוחות, סקסיות ופרובוקטיבית ככל הניתן".

לדברי אורנה אפרתי בעלת אתר האופנה Fam-fash: "בתור חובבת שנות השמונים יש לי זיכרונות נפלאים מהתקופה ההיא, הסרטים, המוזיקה והסטייל. חובבת הסטייל שבתוכי מביטה לאחור, כשאני נזכרת באופנה ששלטה אז. הפריטים נראו מוגזמים אבל יחד עם זאת עם המון סטייל שקשה להתעלם ממנו, כמו מהטיץ הצבעוני, הצבעים הזוהרים, שרשאות בולטות, פלסטיקים, ומראה השכבות.

בניגוד להיום, אופנת האייטיז הושפעה משינויים פוליטיים, וזה בא לידי ביטוי בסגנון רחוב טראשי תוסס ולא מתאמץ. אם יש לך פריטים מהתקופה ההיא עוד בארון נסי לשלב אותם עם פריט עדכני ותחזירי לעצמך את שנות ה- 80".

קרדיטים:
שיער: יאיר אריש "תסרוקתן".
צילום: אלי איתן.
איפור: מאי לי.
סטיילינג: גילי אלגבי.
עריכה גרפית: גיא דניאלי.
דוגמניות: ירין, אלכס, קרין אזולאי.

בתמונות משמאל לימין: מותג העל דיסקוורד dsquared צילום- יח"צ פקטורי 54, לק ORLY, מותג העל ורסאצ'ה צילום- יח"צ פקטורי 54, תסרוקות של יאיר אריש "תסרוקתן", אתר fam-fash צילום- הילה שייר.

אין תגובות.

Leave a comment