המדריך השלם לבחירת הלק המושלם

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
כל מה שרציתן לדעת על לק לציפורניים, כי לק הוא לא סתם חומר שמורחים על הציפורן, זה nail עם הרבה חשיבות ושפע סטייל.

אורלית אוקוביץ מנכ״ל ובעלים BIO SCULPTURE ישראל מגישה כאן את המדריך השלם לבחירת הלק המושלם.
בחירת הלק הנכון אינה משימה פשוטה. מגוון המותגים רחב, ישנם הרבה סוגי לק, שלל צבעים וגוונים, וכל אלה יכולים בקלות לבלבל כל אחת בחיפוש אחרי אותו לק נדיר, לק וצבע מושלם.

1. בדומה לשמפו או קרם חשוב לבדוק מה המרכיבים של הלק. לק אשר מכיל את "המשולש הרעיל" (The Toxic Trio): Formaldehyde , DBP , Toluene איננו מומלץ לשימוש. החברות המובילות בשוק דואגות לציין בפני הלקוחה, כי הלקים שלהם אינם מכילים את 3 הרכיבים הללו. זכרו, כי למרות שכיום ניתן להשיג סוגי לק רבים בשקלים בודדים, כדי לשמור על הציפורניים, מומלץ להקפיד להשתמש בלק אשר אינו מכיל חומרים אלו.
2. מצד שני, קיימים שני מרכיבים אשר מצבעים על כך שהלק הוא באיכות טובה. לק טוב, חוץ מפיגמנט, ממיס וחומצה, מכיל גם שרפים סינתטיים כגון: Nitrocellulose, Plasticizer , כאשר החומר שנקרא Nitrocellulose מגן על הלק מפני שריטות ומעניק לו ברק והחומר הנקרא Plasticizer אחראי על הגמישות של הלק. שני החומרים יחד מבטיחים את עמידות הלק לאורך זמן.
3. הקפידי לרכוש את הלק רק ברשתות המובילות, המקפידות על חיי מדף, איכות ותקינות (אישורי משרד הבריאות שהמוצר אינו מכיל רעלים) והחלפת מלאי ישן במלאי חדש, לטובת הלקוחות ושמירת בריאות הציפורניים.
- בדקי את איכות הלק לפני הקנייה. בכדי לבדוק את הלק, רצוי למרוח אותו על ציפורן אחת ולוודא שאכן הלק נמרח באופן אחיד על הציפורן, מתייבש מהר ומשאיר ברק אחיד על הציפורן.
4. זכרי כי לא תמיד המותג או המחיר הם ערובה ללק איכותי באמת, לפעמים דווקא הלק הפשוט יהיה איכותי יותר מהמותג היוקרתי.
5. חפשי בבקבוק את כדורי המתכת המסייעים בערבוב טוב יותר של כל מרכיבי החומר, כך שהמריחה תהיה אחידה יותר והצבע יהיה בולט יותר.
6. בדקי שהמברשת לא קשה או רכה מידיי, איכות המברשת תשפיע רבות על איכות מריחת הלק. כמו כן בדקי את מיקומה של המברשת בבקבוק, שלא תהיה קצרה מידי ומצד שני שלא תיגע בתחתית הבקבוק ותתקמט.
7. בדיקת טריות הלק בחנות על ידי הרמת המברשת וזילוף הלק חזרה לבקבוק. בעזרת פעולה זו ניתן להבחין באם הלק בסמיכות הרצויה של הלק ואינו מכיל גושים.
8. במידה ויש טסטר בחנות, מרחי את הלק על ציפורן אחת כדי לדעת מראש לכמה שכבות נזדקק על מנת לקבל את האפקט הרצוי.
9. אחרי שמצאת את הלק המושלם הקפידי לשמור אותו במקום קריר אפילו במקרר. חום גורם לשינוי בהרכב החומר ולצמיגות.

טיפ שווה: מומלץ לא לדלג על שימוש בלק בסיס, המהווה שכבת חוצץ בין הלק לבין הציפורן. לק הבסיס מגן על שטח הציפורן הטבעית ומונע ממנה מגע ישיר עם הלק. מחזקי ציפורניים ושמני ההזנה חייבים להיות חלק בלתי נפרד משיגרת טיפוח הציפורניים.
אל תשכחי מייבש לק. זה עושה את ההבדל. מייבש לק איכותי יעזור לך לייבש במהירות את לק הציפורניים ויעניק ללק מראה מבריק, חלק ואחיד. גם לאחר יומיים מומלץ למרוח את מייבש הלק על מנת שישדרג עצמו ויעניק לציפורניים מראה חדש ומבריק.

צילום- יח"צ חו"ל