כל אחד צריך מחסן

פרח דה-מדונסה
הגיע הזמן לעשות סדר בגינה הפרטית. איך לבחור מחסן גינה? מה לקחת בחשבון? ועל מה לשים דגש? על כל אלה ועוד בטיפים ובהמלצות המסודרות של חברת "שייד פרו".
הכותב: דניאל פציפיצי, מנכ"ל חברת "שייד פרו", המשווקת בישראל את מותג המחסנים האיכותי מאוסטריה BIOHORT.
אנחנו משקיעים שעות רבות בסידור, שיפוץ, צביעה ועיצוב מחדש בבית, ומשום מה החצר נשארת מחוץ לתמונה. זוגות אופניים, כלי גינון ועבודה, מתקן לתליית כביסה ועוד שלל חפצים, נותרים מפוזרים ברחבי החצר, או ממוקמים בפינה באופן שלא מחמיא למראה לגינה שהשקענו בטיפוחה.

יש פתרון אחד פשוט שיכול גם לעשות סדר בבלגן, וגם להפוך את החצר לאסתטית הרבה יותר, פשוט מאוד- רכישת מחסן.
אז רגע לפני שיוצאים לחנות, כדאי לדעת מה חשוב לבדוק מראש, כדי לבצע קנייה טובה ומשתלמת, שתוכלו ליהנות ממנה לשנים רבות.

צורך- הדבר הכי חשוב הוא להגדיר לעצמכם למה מיועד המחסן. מה הולך להיכנס אליו וכמה מקום אתם צריכים, האם יש דברים מיוחדים שתרצו כמו: תאורה/ אפשרות לכניסת אור יום, דלת אחת או שתיים, האם המחסן מגיע עם אלמנטים שיסייעו לכם לסדר אותו?, האם הוא מגיע עם רצפה? ועוד. חשבו מראש על כל השימושים שהייתם רוצים לעשות בו, האם הוא רק לאחסון? אילו דברים חשוב לכם לאחסן בו? האם תרצו לבדוק את האפשרות להפכו לחדר עבודה? נסו לקחת בחשבון גם שימושים עתידיים אפשריים.
גודל- לפני קניית המחסן, רצוי לחשוב איפה תרצו להציב אותו בגינה וכמה מקום עומד לרשותכם. אל תסתפקו בהערכה, אלא מדדו את הגודל המדויק ובואו מוכנים.
עמידות ובטיחות- מחסן הוא השקעה לטווח ארוך, ומכיוון שהוא גם מותקן בחוץ ואמור להגן על החפצים שבתוכו, חשוב לברר מאילו חומרים הוא עשוי, האם הוא מספיק חזק ובטיחותי לשימוש, והאם הוא עמיד בכל תנאי מזג אוויר, שכן גשמים ורוחות וגם שמש חזקה, יכולים לפגום במחסן אם הוא לא עשוי מחומרים איכותיים, וגם לחפצים שתאחסנו בתוכו עלול להיגרם נזק.
מראה- נכון, מחסן נועד להיות שימושי, אבל אין שום סיבה שהוא יפגע במראה החצר והבית שלכם עם עיצוב מגושם או מיושן. כיום ניתן לרכוש דגמי מחסנים איכותיים ואמינים ביותר שגם מיוצרים בעיצוב וגימור מוקפדים, כמו מחסני BIOHORT, המשלבים לא רק איכות גבוהה ביותר בהיותם עשויים מפלדה מגולוונת המקנים עמידות וחוזק לשנים רבות (אחריות היצרן ל- 20 שנה!) אלא גם בעיצוב מודרני מרהיב שמשדרג את מראה הגינה.
ניצול החלל וסידור יעיל ונוח- בדקו אם המחסן מגיע עם מדפים ומתלים ייעודיים, שיהיו גם חזקים ויציבים, המאפשרים לנו לארגן את המחסן ביעילות, להקל עלינו במציאת החפצים השונים, ולא פחות חשוב לשלוף אותם בקלות כשנצטרך אותם. כמו מתלה ייעודי לאופניים, מתלים מיוחדים לכלי הגינה, מדפים לארגון החפצים ועוד.
תחזוקה- כשהמטרה היא להקל על הסדר והניקיון בסביבת הבית, הדבר האחרון שתרצו הוא להוסיף מחסן שידרוש מכם השקעה בתחזוקה כמו ניקוי, או טיפול מיוחדים. העדיפו מחסן שלא דורש כמעט תחזוקה.
מותג, איכות ואחריות- חשוב לבדוק שיצרן המחסן זו חברה רצינית, ותיקה, בעלת מוניטין המתמחה בתחום. ושוב חשוב לבדוק מה האיכות של החומרים ממנו עשוי המחסן, ולכמה שנות אחריות החברה מתחייבת. שכן ככל שהחברה מתחייבת ליותר שנים כך גם האיכות והעמידות טובים יותר.
צילום- חברת "שייד פרו"

אין תגובות.

Leave a comment