לעבור את השיפוצים בשלום

יפעת ירושלמי מעצבת פנים.
שיפוצים זו לא מילה גסה... סוף סוף החלטתם לשפץ את הבית והכל כבר מוכן גם בראש וגם בארנק... יש החלטה על סגנון, צבע וחלום הבית המשופץ, אך רגע לפני הכול מומלץ לאמץ מספר המלצות חכמות, להתנהל בזהירות ובשיקול דעת על מנת שהשיפוץ יתחיל ויגמר בשלום.

רגע לפני השיפוץ, קבלו 10 המלצות חכמות:
1. בחירת איש המקצוע- קבלן, אדריכל או מעצב פנים- כולם כבר הוכיחו את כישוריהם במקומות אחרים. טרם הבחירה, מעבר לסקירת אתר האינטרנט, מומלץ לגשש ולסייר בבתים ומקומות שונים ולבחון את עבודותיו הקודמות של איש המקצוע. כמו כן, חכם יהיה לקבל המלצות ממכרים שעבדו עימו בעבר.
2. רמת החיבור אל איש המקצוע- חשוב לבחון את הסגנון ואת רמת החיבור שלנו, הן בפן המקצועי והן בפן האישי אל איש המקצוע מאחר ואנו הולכים להעביר תקופה ממושכת יחד. האם הוא נעים הליכות, האם הוא בעל אישיות מיוחדת כזו שתוכל להעניק פן עיצובי אחר לבית שלך.
3. לתקצב נכון את השיפוץ- יש לקבל הצעות מכמה מקומות וכמובן להשוות בין הספקים, קבלנים וחנויות. בכל תחום מומלץ לקבל לפחות 3 הצעות מחיר. כמו כן, מומלץ לא להתפתות ולשנות תכופות את הבחירות שהחלטנו, מאחר והן עלולות לשנות באופן ניכר את העלויות. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהמחיר אינו הבסיס להחלטה.
4. חשוב לקחת מפקח בנייה בנוסף לאדריכל/ מעצב פנים. המפקח דואג לתאם בין כל התכניות, מקשר בין בעלי המקצוע, מונע הרבה טעויות ועל ידי כך נחסך הרבה כסף. המפקח מומלץ רק במידה והשיפוץ מסיבי.
5. ישנו מגוון רחב של חומרים לשימוש עבור השיפוץ, מומלץ לקבל עצות מהאדריכל בנוגע לטיב החומרים אך יחד עם זאת, לא ללכת שבי אחריו. אין חכם כבעל הניסיון, ולכן מומלץ לבדוק את השטח טרם רכישת החומרים. יחד עם המעצב, נבנה שלב שלב את הסגנון האהוב ונתחבר לחומרים ולעשייה. אנחנו כחלק
6. רצוי לבחור ולרכוש את כל החומרים מראש עבור השיפוץ. צעד זה ימנע עיכובים מיותרים במהלך השיפוץ.
7. חלל האמבטיה או המטבח הינם אזורים הדורשים התייחסות מעט שונה מחללים אחרים בבית. על כן, מומלץ לשים דגש על שיטת העבודה של איש המקצוע, זאת מבחינת הנחת הקרמיקה, פינות עשויות כהלכה, חיבורים.
כידוע לכל, ההחלטה על שיפוץ כרוכה בהשקעה כספית גבוהה. אמנם איכות החומרים ובעל המקצוע הינם עומדים בראש סדר העדיפויות, ישנן המלצות נוספות שיוכלו להוזיל לנו את עלויות השיפוץ.
8. קיימים אאוטלטים של חברות ומותגים בתחום העיצוב. סביר להניח שחלק מההיצע הוא של שנים קודמות אבל לרוב אפשר למצוא מוצרים במחירים שווים ביותר וההפרש בין החנויות הרגילות משמעותי. לדוגמא מומלץ אאוטלטים בתחום הריהוט לגינה, תאורה וריהוט באופן כללי.
9. בכל הקשור לאביזרים וריהוט שווה לחכות לסוף עונה, בד"כ בחודש דצמבר והרבה פעמים גם במהלך חודשי יולי אוגוסט, המחירים שווים.
10. תחפשו בשווקים- לפעמים מוצר ישן תורם לאווירה בחלל ועל הדרך הוא גם לא יקר.

צילום- יח"צ
בתמונות משמאל לימין: חדר אמבטיה של "חזי בנק", מטבח טכנולוגי עם אי עבודה חשמלי של "דקור", שטיח בעבודת יד מצמר של "צמר שטיחים יפים", רהיטים של יפרח בן צבי, אי עבודה המשמש לעבודה ושולחן אוכל של "דקור".