סירים ומחבתות קונים נכון וחכם

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית
חשבתם שקונים סירים ומחבתות בלי לחשוב פעמיים? אז חשבתם... רשת הרמוניה לבית מנדבת טיפים ועצות, שיסייעו לכם לקנות נכון וחכם סירים ומחבתות נירוסטה וקרמיים, כך שיתאימו לכל סוגי הכיריים הקיימים היום בשוק, כמו כיריים אינדוקציה, קרמיים וגז.

התאמה לסוג הכיריים: חשוב לבדוק שהסירים מתאימים לכל סוגי הכיריים, כולל אינדוקציה, מכיוון שכיום הם מאוד פופולאריים. כיריים אינדוקציה מבוססים על טכנולוגיה שבנויה על מגנט, בה החלק של הכירה בו נוגע הסיר, מחמם את הסיר במהירות, תוך שניות לחום גבוה מאד. התוצאה חיסכון בחשמל ובזמן. יתרון נוסף הוא, שעם הורדת הסיר מהכיריים המשטח קר. בנוסף, תחתית אינדוקציה מתאימה לכול סוגי הכיריים האפשריות, כך שגם אם מחליפים כיריים בבית, אין צורך להחליף את הסירים.

סירי נירוסטה: יש לוודא שהנירוסטה היא 18/10 אל חלד. סוג זה של נירוסטה שומר על הסיר למשך שנים רבות ומאפשר בישול אחיד, מדויק ויעיל. סירים מסוג זה ניתן להכניס למדיח, קלים לניקוי.
ידיות הסירים: רצוי לבדוק שאינן מתחממות, מה שמאפשר להוריד את הסיר מהכירה בקלות, בלי שימוש בכפפות או מגבות. במקרה שידיות הסיר מנירוסטה/ אלומיניום ניתן להכניס את הסיר לתנור, במקרה שהידיות מבקליט , ניתן להכניס לתנור בחום של עד 180 מעלות.
תחתית הסיר: יש לבדוק שהתחתית עשויה משלוש שכבות לפחות נירוסטה, אלומיניום ונירוסטה. האלומיניום מוליך חום במהירות ומאפשר בישול אחיד, מהיר ויעיל. הנירוסטה מעדנת את החום ומאפשרת ניקוי קל ויעיל.
מכסים: מומלץ לרכוש מכסים מזכוכית, המאפשרים לבדוק ביתר קלות את מצב הבישול בסיר. למכסה זכוכית יש נקב שמשחרר את האדים ומווסת את הבישול.

סירים קרמיים: כדאי ומומלץ לוודא שהסירים והמחבתות עברו בדיקת מעבדה, המוכיחה כי רמת החומרים הרעילים בהם אפסית. כמו כן, חשוב לבדוק שהסירים עשויים מאלומיניום.
מה אומר עובי הציפוי הקרמי: במידה והציפוי עבה, הסיר יישמר לאורך זמן ויאפשר בישול כמעט ללא שמן, המזון לא יידבק אליו ויהיה יותר לניקוי. ברשת הרמוניה לבית, יש מגוון סירים בעובי שוני החל מ 2.5 מ"מ ועד 4 מ"מ , ככל שהעובי גדול יותר, מחיר הסיר גבוה יותר, סירים בעובי 4 מ"מ מאפשרים הולכת חום טובה יותר, מאריכים ימים ולא מאבדים את צורתם המקורית גם לאחר שימוש ממושך. סירים בעובי של 1.5 מ"מ עלולים לקבל עיוותים, והמכסה יכול שלא להיסגר.
ידיות הסירים: מרבית הסירים הקרמיים מגיעים עם ידיות מבודדות חום. ישנם סירים שהידית עצמה עשויה מסיליקון או בקליט וחלקם סירים שבהם יש אוחזי סיליקון, שמתלבשים על הידיות ומבודדים את החום והרתיחה. חשוב לוודא שאכן יש בידוד של חום בידיות, המאפשר להוריד את הסיר או המחבת בקלות מהכירה, גם במצב של רתיחה.

צילום- אסף לוי