עושים סדר (כשר לפסח) במגירת האיפור

ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות.
רגע לפני שמשליכים מוצרי איפור ישנים, קיים סיכוי סביר שעוד אפשר להחזיר אותם לחיים. אפשר לעשות להם ריפרש ולחדש אותם.
אז איך ולמי ממוצרי האיפור זה מתאים? ואיך על הדרך זה גם יחסוך לכם כסף ויעשה ניקיון פסח במגירת האיפור.

מסקרה ישנה שהתייבשה:
כדי להחזיר את המסקרה למצב נוזלי, טובלים את המיכל כולו (עם הפקק) בתוך כלי עם מים רותחים למשך כמה דקות. שאריות החומר שבתוכה יתרככו והמסקרה תחזור לתפקד. שימוש נוסף למברשת מסקרה ישנה הוא הפיכתה למברשת גבות. שוטפים אותה היטב במים וטובלים אותה במעט ג'ל לשיער, לסירוק גבות סוררות.

עיפרון עיניים שחדל לצייר:
מניחים את העיפרון בתא המקפיא למשך יממה. למחרת מעבירים אותו חימום קל במיקרוגל למשך 3־2 דקות. הצבע ימס ויחזור לצייר בקלות.

פודרה דחוסה שהתיישנה והפכה לקשה:
כדי להסיר את השכבה העליונה הקשה מצמידים לשטח הפנים נייר דבק ומסירים את הרובד העליון והיבש.

צלליות דחוסות שהפכו דהויות:
מתיזים על הצלליות אלכוהול 70% , ממתינים מספר שניות וצבען הטבעי והמקורי חוזר אליהן.

לק צמיגי ומיובש:
אין להשתמש להשתמש באצטון כמדלל לק, מאחר והוא נוטה להתנדף בקלות ולא תמיד הוא נמצא במרכיב הלק. הכי טוב לקנות מדלל לקים ובכך להחזיר את המוצר למצבו הייעודי.

צללית אבן שנפלה ונשברה:
שופכים על הצללית מעט אלכוהול 70% עד שהסדקים מתחילים להתאחות. מהדקים את הצללית בעזרת כפית. ממתינים שהאלכוהול יתאדה, ואז ניתן לחזור ולהשתמש בה. (ניתן לערבב בין כמה סוגי צבעים של שברי צלליות ובכך ליצור גוון מקורי וייחודי).

שפתון חסכוני:
בכל שפתון LIPSTICK (השפתון הפופולרי ביותר) מסתתר עד שליש מוצר בבסיס התחתון שלו. כמות מכובדת זו (עליה שילמתם לא מעט כסף) נזרקת לרוב לפח. אז לא עוד! כי בעזרת מברשת שפתיים ניתן לחפור בשפתון שלכאורה נגמר וליהנות ממנו לעוד תקופת שימוש ארוכה. אפשרות נוספת (למשקיענים יותר), היא להוציא בעזרת סכין קטנה את השפתון המונח בבסיס האחיזה, להעביר את החומר לכפית, לחמם את הכפית עם השפתון למשך 20 שניות מעל להבה. השפתון יהפוך לנוזלי. לשפוך את הנוזל לצנצנת קטנה (או מיכל קרם עיניים שנגמר) והרי לכם שפתון חדש שתשתמשו בעזרת מברשת שפתיים.

זיהוי מוצרים מקולקלים:
הכי טוב להריח. מוצרים שהתקלקלו מריחים רע, משנים מרקם והופכים כהים יותר, ועל שכבתם העליונה נוצר מעין עובש.

זיהוי תאריכי תפוגה:
על אריזות מוצרי האיפור מופיע ציור קטן של קופסה פתוחה ועליה האות M ולצידה מספר, כלומר מס' החודשים במהלכם ניתן להשתמש במוצר מרגע חשיפתו לחמצן . לדוגמא M6 יתאים ל- 6 חודשי שימוש מרגע הפתיחה.

שמירה על איפור לאורך זמן:
מוצר איפור שלא נפתח יכול להישמר עד ארבע שנים אם נשמר במקום קריר ויבש. חום, לחות וטמפרטורה גבוהה הם האויב הגדול של כל מוצרי האיפור. אין לאחסן איפור בארון האמבטיה גם לא בתוך המקרר. קירור ממושך עלול לפגום בחומרים הפעילים. המקום האידאלי הוא מגירה חשוכה במקום קריר. לידיעתכם, מוצרי איפור אבקתיים נשמרים לאורך זמן רב יותר ואילו נוזליים עשויים להתקלקל מוקדם יותר.

חיי מדף ממוצע של מוצר איפור: (מרגע פתיחת המוצר וחשיפתו לחמצן)
מסקרה- 4-6 חודשים
צלליות אבקה, פודרה, סומק- 1-3 שנים
שפתון וגלוס- שנה
אייליינר נוזלי- 3-2 חודשים

צילום- shutterstock
אתר הבית: http://www.yarin-shahaf.co.il/