קניה נכונה של ברז מים

פרח דה-מדונסה
קניה של ברז מים למטבח או לחדר הרחצה, היא לא עניין מסובך וקשה, אך חשוב מאוד לתת את הדעת רגע לפני שמחליטים על ברז מסוים וקונים.
לברז חשיבות רבה הן ברמת העיצוב, כך שיתאים לסגנון העיצוב של המטבח או חדר הרחצה, והן ברמה הפרקטית, כך שיהיה פונקציונלי ויתאים לצרכים שלנו, יהיה איכותי ועמיד לאורך שנים וגם יתאים לתקציב.

ג'יין מטלון-דרי, מנהלת השיווק בחברה "מדגל", נותנת לנו טיפים והמלצות נבונות בקניית ברזים למטבח ולחדר הרחצה.

המלצות לבחירת ברז למטבח
*התאמה לכיור- חשוב שהברז יתאים לגודל הכיור ונוחות השימוש בו. חשוב לוודא אינו קצר או ארוך מידי ושהמים זורמים למרכזו. למשל לכיור גדול ועמוק, יתאים ברז גבוה עם צינור נשלף המגיע לכל מקום, וגם כדי למנוע התזת מים החוצה.
*דגם הברז- בשוק ישנם מגוון דגמים של ברזים סטטיים או נשלפים, מסתובבים 180 מעלות או 360 מעלות, בגבהים וזוויות שונות 45% או 90%, אפשרויות לשינוי מצבי זליפה ועוצמת המים בברז, ועוד.
בחירת הברז צריכה להיעשות לפי גודל הכיור ואופן השימוש והנוחות בשימוש בברז. למשל ברז גבוה בזווית של 90% מתאים לכיור עם כלים וסירים רבים. לכיור כפול, למשל, ניתן לבחור 2 ברזים או ברז אחד באמצע, שניתן לסובבו בנוחות לכל כיור. ברז עם מצבי זליפה משתנים נוח לשימושים שונים, למשל לניקוי הכיור רצוי זליפה חזקה של מים, לניקוי של פירות וירקות רצוי זליפה רחבה ונוחה.
*בבחירת הברז חשוב לשים לב לגודל וצורת הידית ולבחור ידית שתסייע לנו בפתיחת וסגירת הברז בקלות כאשר הידיים שומניות או רטובות תוך כדי עבודה במטבח. ניתן גם לבחור ברז אלקטרוני, שנפתח ללא מגע יד (ע"י חיישן בעזרת גלי אינפרא אדום), וע"י כך גם לחסוך במים.
מבחינה עיצובית- במטבחים בצבעים מונוכרומטיים (אפור, שחור, לבן) אפשר לחרוג מהמנהג של בחירת ברז כסוף מבריק ולבחור דווקא ברז בצבע (כחול, אדום, לבן) כדי "לשבור" את הצבעוניות המונוכרומטית ולתת זריקת צבע למטבח. כמו כן, ניתן להתאים את צבע הברז לצבעוניות הכוללת במטבח. לצבע הידיות למשל, לצבע מוצרי החשמל ואביזרים נוספים במטבח. למטבח בסגנון כפרי יתאים ברז בסגנון ענתיק, למטבח מודרני יתאים ברז אלגנטי בגימור כרום מבריק.

המלצות לבחירת ברז לחדר הרחצה
*בבחירת ברז לכיור הרחצה, חשוב להחליט מהיכן ייצא הברז מהקיר, מהכיור או מהמשטח עליו מונח הכיור ולפי זה לבחור את הברז המתאים מבחינת צורתו וגובהו.
*במידה והכיור מונח על משטח ואינו עמוק מידיי, כדאי לבחור בברז גבוה יחסית ומעוגל לנוחות השימוש.
*בעיצוב חדרי רחצה לילדים, מומלץ לבחור ברז נוח לתפעול ונגיש המתאים לגובה של הילד (ידית הפעלה ארוכה).
*בהתקנת ברז במקלחת- שוב לרכוש אינטרפוץ (המנגנון של הברז המותקן בתוך הקיר) שיהיה איכותי מחברה וותיקה ורצינית, שיש לה אפשרות לספק חלפים גם אחרי הרבה שנים. תקלה באינטרפוץ, המותקן בתוך הקיר, כאשר אין חלפים, יצריך שבירה של הקיר והקרמיקה והשקעות כספיות גדולות.

המלצות כלליות חשובות בבחירת ברזים לבית
*בהתקנת ברז פרח (המותקן על המשטח/ השיש)- חשוב לתכנן מראש את המרחק בין הכיור לקיר, שיהיה לפחות 10 ס"מ, על מנת לאפשר התקנה נוחה של הברז, הדורשת הידוק של הברז מלמטה. מרחק קטן מזה יצריך עבודת אינסטלציה מורכבת ויקרה.
*חומרים ומחירים- בשוק ניתן למצוא מגוון דגמים של ברזים תוצרת הארץ ותוצרת חוץ. בתקציב נמוך ניתן לבחור ברזים, העשויים מפולימרים מתקדמים (APM) תוצרת הארץ, שיתרונם במחיר הנמוך שהם מוצעים החל מ- 260 ₪ ובעובדה שאין חשש לעופרת בברז. הברזים הללו מוצעים במגוון עיצובים וגימורים, כולל במראה מתכתי יוקרתי. לצידם כמובן, תמצאו גם ברזים מעוצבים מתוצרת איטליה, המחיר של 1,000 ש"ח ומעלה.
*תו תקן ואחריות- ודאו שאתם קונים ברז מחברה מוכרת ואמינה שמוצריה עומדים בתקנים הדרושים בארץ או בחו"ל. כמו כן, חשוב לוודא שהחברה נותנת אחריות של 5-10 שנים על הברזים, וחשוב גם לבדוק את רמת השירות שלה לאורך השנים.
צילום- חברת "מדגל"

אין תגובות.

Leave a comment