בא לך להתאפר בגווני נחושת

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
ואם לא בא לך מט היום ובא לך דווקא מטאלי ונחושת? סבבה, לכי על זה... וככה תתאפרי בגווני נחושת ובקלי קלות עם טיפים נפלאים...

ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי, מסביר על השימוש הנכון בגווני הנחושת.
החורף היא שעתו היפה של האיפור. הוא אינו נמרח ונוזל כמו בקיץ ואפשר להתהדר ללא חשש. אחד מהטרנדים הבולטים של העונה הוא שפתון בגוון נחושת.
לצבע המתכתי יתרונות וחסרונות: מצד אחד הוא תואם את גוון העור הישראלי ומשתלב נפלא, מנגד גוון מטאלי ידוע כמדגיש קמטוטים.

הצבע והמרקם העכשווי מסמלים תחילתה של מהפכה באיפור השפתיים. הצבעים הקלאסיים כמו אדום, חום, ורוד וגם כתום מפנים את מקומם לטובת גוונים שעד כה לא היו מוכרים במשפחת השפתונים, כמו: שחור, אפור, תכלת ונחושת.
השינוי האופנתי הגדול דומה למהפכה, שעברה על צבעי הלק לפני כ- 5 שנים. גווני הלק המסורתיים פינו מקום לצבעי ציפורניים בכל קשת הצבעים.
"התחדשות במראה יוצא דופן, יוצרת התרגשות גדולה, במיוחד אם הוא טוטאלי וחסר פשרות. איפור שפתיים בצבע נחושת למשל, הוא חלק מהטרנד הדרמטי של שפתונים כהים באופנת החורף הנוכחי", מסביר שחף.

צבע הנחושת נמשח על השפתיים של סופר מודלס, שחקניות הוליוודיות ומגה בייביס עולמיות. הגוון מקנה מראה אולטימטיבי, מאחר והוא מחזיר אור.
בשילוב צלליות משלימות ניתן להגיע למראה אלגנטי במיוחד. מנגד, גוון המתכת המבריקה ידוע כמדגיש קמטוטים, במיוחד באזורים כמו עפעפיים ושפתיים, שם העור דק במיוחד.

בקיצור, כשבא לך מטאלי, כדאי שתאמצי את הכללים הבאים:
*שלבי בין מט למבריק. סומק בגוון מט יהווה תפאורה מושלמת לאיפור שפתיים בוהק.
*הימנעי משימוש באייליינר. כשמתאפרים בנחושת יש להשאיר את העיניים לא מתוחמות.
*סקרה שחורה תעצים את המראה הכללי ותיצור מראה רענן ומואר לעיניים.
*הנחושת לא מתאימה לבעלות עור אדמוני, אך הולם עור כהה.
*באופן כללי הגוונים המתכתיים ידועים כמדגישים קמטוטים.
*הצבע מתאים לנשים עד גיל 40 מקסימום ולעור בריא ומתוח.
*מכיוון ששפתונים בגווני מתכת דומיננטיים לכשעצמם, אזי יש להמעיט בגוונים ניגודיים כדי לא ליצור מהומה על הפנים.
*צבע הנחושת לא משתלב טוב עם גוונים מתכתיים אחרים וגם לא עם גוונים קרובים, כמו אדום, כתום או חום, אך כן ישתלב יופי עם כחולים, ירוקים וסגולים. כלל זה נכון גם לביגוד המתלווה אל האיפור.
*איפור בגוון נחושת מתאים לאירועים שאינם מצולמים, שהרי הפלאשים מעלימים את הצבע, והתוצאה בתצלומים: כתמים וצלליות לא ברורות.

איך עושים זאת נכון?
מריחת ליפסטיק מטאלי, שונה מהותית ממריחת שפתונים בגוונים אחרים. הגוון הכהה דורש שרטוט מדויק ומוקפד.
ככל שהצבע שונה יותר מהגוון הטבעי, כך חשוב יותר ליצור קו מתאר (מסגרת לשפתיים) ע"י עיפרון שפתיים. רק אחר כך ניתן למלא בגוון הנחשק. מסביר ירין שחף, "העיפרון עשוי שעווה ומונע מהליפסטיק השמנוני לזלוג אל מחוץ לשפתיים ועל ידי כך שומר על מראה סימטרי ואחיד".

למי ומתי מתאים הטרנד?
לאמיצות ונועזות, שאוהבות אמירה במראה החיצוני. שפתיים שחורות אינן מתאימות לשעות היום, אך כן מתאימות לבילוי בערב.
אין ספק, שמדובר בטרנד לאמיצות, אבל גם נשים מעודנות יותר יוכלו לצלוח את המראה. הסוד הגדול הוא חוק מס' 1 באיפור: איזון! כשמאפרים את השפתיים בהדגשה מובלטת יש להמעיט באיפור העיניים.

צילום- הילה אלקיים