גבות מסודרות עפ”י יוסף גבות

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
גבות מסודרות ומעוצבות, חלומה של כל אישה... וזה בהישג יד עם קצת עזרה של פינצטה ומגוון "כלי עבודה"...

כיצד תשיגי את הגבה המושלמת? איך עושים זאת? ומה צריך להכין לביצוע המשימה האפשרית? הכל במדריך המלא להשגת גבה מושלמת, מאת "יוסף גבות". (מומלץ לגזור ולשמור).

תודי, שאת רוצה גבות עם צורה מחמיאה, גבות מסודרות מבלי לפגוע במראה הטבעי שלהן.
עיפרון עיצוב גבות דק או עבה הוא בעל מראה מיושן שפשוט מסיח ולא משפר באמת את צורת הגבה. בדיוק כמו צורה של שפם שיכול לשנות באופן דרמטי מראה פנים של גבר, כך צורה של גבה משפיעה על מראה העיניים. במובנים רבים המראה הכללי של העיניים מוגדר על ידי קשת, אורך ועובי הגבה.

ישנן 2 שיטות ליצירת הגבה המושלמת, עיצובה על ידי הסרת שיער לא רצוי או מילוי.
נשים לעיתים קרובות שואלות "האם מריטת שיער, גילוח או שעווה גדלים חזרה?" התשובות לפניכן:

סידור גבות
• איזו שיערה את מורידה ואיזו לא, זה ההבדל בין צורה אטרקטיבית של הגבה למעוותת.
• נסי להשתמש בעיפרון גבות לצייר צורה שונה על הגבה כדי לראות איזו צורה נראית הכי טוב.
• השתמשי במראה מגדלת לפחות פי 5 כדי שתוכלי לראות כל שערה ושערה.
• התקדמי לאט (שיערה שיערה) כך שלא תורידי יותר מדי.
• תחילת הגבה צריכה להתיישר עם מרכז הנחיר.
• קשת הגבה צריכה ליפול אחורה בשליש של העין.

הגבה צריכה להיות לאורך העין ולא רצוי להאריכה יותר, החוק הבסיסי הוא שהחלק הקדמי של הגבה לא צריך לעולם להיות נמוך יותר מחלקה הקדמי. במידה וזה קורה בין אם את מורטת או מציירת אותם זה גורם לך להיראות כמי שמקמטת את מצחה ותנועה מוגזמת כלפי החלק האחורי של העין.
הימנעי מלמרוט יותר מדי שיערות מעל הגבה, גבה בודדות זה ממש מצוין אבל יותר מדי עלול ליצור מראה לא טבעי. אל תפריזי בצורת הגבה. שינוי מינימלי הוא הטוב ביותר, והרי "כל המוסיף גורע".
מריטת שיערות לקו דקיק יגרום לך להיראות בעלת עיניים יותר גדולות, זה יכול להיראות מיושן או לתת לפנים מבט מופתע, וצורה זו לא קל לתקן ברגע שהנזק נעשה.

הכלים הטובים ביותר לעיצוב גבות
לעיצוב הגבה- פינצטה קרוב לוודאי זו הבחירה טובה ביותר על מנת לדייק ולמנוע טעויות.
שעווה זו אופציה, אך קשה לשלוט בה. את עשויה להוציא בטעות את השיערה הלא נכונה.
אף פעם אל תגלחי. גם בפעולה זו את עשויה להוציא שיערות שלא התכוונת להוציא, מעבר לעובדה כי בגילוח צמיחת השיער מתגברת ובנוסף מראה הגבה יהיה לא אחיד.

פינצטה ומספריים לעיצוב גבה מושלם
לפני שתתחילי עם פינצטה השתמשי בעיפרון גבות כדי להדגיש את הצורה שאת רוצה. תוכלי להסיר זאת עם תכשיר מסיר איפור ברגע שתחליטי על הצורה שאת רוצה ליצור.
ברגע שציירת את הצורה, השיערות יצוצו החוצה ותוכלי להבחין ולהוציא בעזרת הפינצטה.
בשלב הבא הברישי את הגבות ישר עם מברשת גבות ייעודית.
כל שיערה שארוכה או קופצת צריכה להיגזר בעזרת מספריים קטנים, הוצאה בעזרת פינצטה ולא במספריים עלול להוביל לתוצאה של פערים בצורת הגבה המתגבשת ולמראה לא אחיד.

כיצד למלא גבות בעזרת מגוון מוצרים שימושיים?
ישנן דרכים רבות למלא גבות, הקלות שבהן: פודרת גבות או צלליות בגוונים, התואמים את הצבע של המצח מקרוב.
בחרי מרקם מט עדין וישמי עם מברשת רכה או דקה. התחילי את היישום ממרכז הגבה כלפי חוץ ולאחר מכן חזרה לתחילת הגבה.
השתמשי בנגיעות קלות בין שיערות הגבה והפעילי מעט יותר לחץ (עבור צבע חזק יותר) כאשר את תוחמת ומגדירה את תחתית הגבה.

השתמשי במברשת שיניים נקיה (או מברשת גבות ייעודית אשר היא מאוד דומה רק יותר יקרה) כדי לרכך את הצבע ולייפות את הגבה. לגבות פרועות ניתן להשתמש בג'ל גבות להשאירם במקום. לחלופין תוכלי לשים מעט ספריי לשיער על המברשת ולסרק את הגבה כדי שיחזיק מעמד.

עפרונות לגבות- הם דרך סטנדרטית למלא גבות, אך רבים יכולים לייצר מראה שמנוני, קשה או אפלולי, כך שכדאי לוודא כי את משתמשת בעיפרון שיש לו נגיעה חלקה, דקה ועדינה לגימור יבש. אם למראה בעזרת עיפרון אין מראה טבעי לחלוטין אז אל תעשי זאת.
בצעי את אותה טכניקת היישום שתוארה בפודרה בגבה התחתונה בעת שימוש בעיפרון גבות. זכרי כי רוב עפרונות הגבות משאירים חותם חזק מפודרה ולכן שימי לב להשתמש במגע עדין. אין לקרב את העיפרון גבות קרוב מדי לחלק הפנימי של הגבה (קרוב לאף), הוספת צבע קצת יותר מדי, נוטה ליצור מראה כועס מדי.

ג'ל צבעוני וצבעים לגבות- עובדים היטב לדילול גבות בהירות או למראה גבות עבה במיוחד, לרוב רובן של הגבות.
מוצרים אלה נראים כמו מסקרה אבל יש להם פחות פיגמנט ובהירות. בהתחלה אולי תהיה לך בעיות שליטה על כמות הג'ל או הגוון שאת שמה לגבה שלך אך ברגע שאת תופסת את העניין ג'ל או צבע לגבות יכול לעשות גבות דלילות למראה מלא וטבעי יותר.
כאשר שמים ג'ל וצבע לגבה יש לעקוב אחר הוראות בסיסיות לקביעת התאמה לצבע וצללית העין שתוארו לעיל, אך התרכזי בשיער הגבה ולא לשים דבר על גבי העור.

היי סבלנית זה דורש תרגול לפני שתוכלי להתחיל לעצב ולתת גוון לגבה בלי למרוח בטעות על העור. אם מברשת הג'ל או הצבע שלך היא דו צדדית (ורובם כאלה) דעי כי הצד הארוך יותר מצוין עבור סירוק שיערות הגבה שברגיל הן ארוכות. הצד הקצר הוא לעבודה יותר פרטנית או לשימוש גבות קצרות באורכן, דקות או מרוטות יתר על המידה.

גישה משולבת, של שימוש בעיפרון עם הצללה, יכול להעניק לך את השליטה והתיחום של העיפרון, רכות ומראה אפל של ההצללה. את יכולה גם להשתמש בהצללה עם ג'ל לריסים או צבע זה יכול ליצור מראה מלא ורך לגבות ולריסים. תוכלי לנסות לעצב את הגבה והריסים עם המסקרה תחילה ולאחר מכן לסיים את עבודת הפרטים הקטנים עם עיפרון או ג'ל. זה עוזר במיוחד אם יש לך נקודות קרחות בגבה או שצריך להאריך מעט את הסוף של הגבה כך שמסגרת העיניים יהיו בעל מראה משופר.

טיפים חיוניים
השתמשי בעיפרון גבות או פודרה שתואמת לצבע הגבות שלך. אם יש לך גבות בהירות או בלונד, אזי תצטרכי להשתמש בגוון אפל אחד או שתיים עמוק יותר מהצבע הטבעי של הגבות שלך. זה מונע מגבות בלונד להיראות דהויות, במיוחד כאשר איפור עיניים אחר דהוי/ שחוק.
• הברישי את הגבות בעזרת מברשת גבות ייעודית.
• בין אם את משתמשת בעיפרון או צללית עקבי אחר הצורה הבסיסית הקיימת, היעזרי במדריך המריטה שהוזכר לעיל.
• התאימי את הצבע על ידי מריחתו על צורת הגבה בין השיערות היכן שצריך.
• ככל שניתן עבדי רק עם השיער שכבר קיים הרעיון הוא להצליל ולא לצייר על הגבה.
• מלאי רק בחזית או מתחת לגבה או סביב הגבה עצמה.
• אל תשימי את צבע הגבה שלך בין אם זה עיפרון או צללית יותר מחצי סנטימטר מהמקום בו מפסיקה צמיחת השיער הטבעית. זה עשוי להדגיש את העובדה שלא הייתה שם גבה מלכתחילה.
• אל תשכחי כי צבע הגבה אמור להיראות מוצלל ורך ולא קו חזק ומוצק.
• כאשר שמים ג'ל גבות הברישי את הצבע לאורך כל הגבה באותה צורה אופנתית בה שמים ג'ל ריסים. הברישי לאורך כל הגבות, היזהרי שהמוצר לא יטפטף על העור ולא לסטות מצורת הגבה. קרוב לוודאי שזה ייקח לך מספר פעמים עד שתגיעי למצב הרצוי.

האם שיערות מרוטות יגדלו חזרה?
התשובה לכך היא כן ולא. שערות גבה מרוטות יכולות לגדול בחזרה אך לא בין לילה. לשיערות באזורים שונים בגוף ישנה צמיחה משתנה, זה לוקח בערך 64 ימים לשיערות גבה לצמוח לאחר הוצאתן. עם זאת אורך הזמן יכול להיות ארוך יותר אם השיערות נמצאות בזמן מנוחה.
בכל זמן נתון 90% מהשיער על גופך נמצא בשלב מנוחה שבו השיער מפסיק לגדול, נופל החוצה ואז מתחיל לצמוח שוב. אם זה המקרה (ואין דרך לדעת על כך שהשיערות נמצאות בשלב מנוחה) אז משך פרק הזמן עלול להיות הרבה יותר גדול, כך שצריך להיעזר בסבלנות.

התמונות באדיבות: יוסף גבות