כלה יפהפיה

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
10 הדברות לאיפור כלה ולמי שמתלווה אליה ביום הגדול, אמא יקרה, אחות, חותנת, גיסה, חברה, וכל השאר... כולל האקסית של החתן.
הטיפים באדיבות: עדי פרג'י, מנהלת הדרכה ראשית בלוריאל פריז.

טיפים לאיפור כלות
1. יום החתונה אינו מתאים לניסיונות של סגנונות חדשים. היי מי שאת, ובחרי לוק שהולם את אופייך.
2. בחרי מייק אפ המתמזג באופן מושלם עם גוון עורך; מייק אפ שהולם את גוון העור ידגיש את יופייך ויעצים כל סגנון איפור בו תבחרי.
3. "הברקות" (שימר) הן דבר מבורך, אך במידה. השתמשי בהברקות על מנת להדגיש את עצמות הלחיים ולהאיר את העיניים (הניחי בפינת העין הפנימית ותחת עצם הגבה).
4. במידה ויש קמטוטים באזורים מסוימים בפנייך, הימנעי משימוש במוצרים מבריקים. הברק ידגיש את הקמטוטים במקום לטשטש אותם.
5. אם באפשרותך לבקש איפור ניסיון, עשי זאת. סגנונות שונים אותם ידגים המאפר על פנייך יועילו לך בבחירת הלוק שהכי מתאים לך.
6. בזמן המסיבה לא יהיה לך פנאי לתיקונים, לכן בחרי מראש מסקרה עמידה במים ופדרי את פנייך היטב. קחי עמך אך ורק טישו לספוג טיפות זיעה סוררות ואת השפתון בו השתמש המאפר. בקשי מאחות או מחברה טובה לשמור אותם בקרבת מקום ולשלוף אותו עבורך בעת הצורך.
7. פודרה אמנם מקבעת היטב את המייקאפ; אך אם את מחובבות האיפור הקליל, הצללות בעזרת ברונזר וסומק במרקם אבקתי יעשו גם הן את העבודה.
8. ניתן להאריך את עמידות האייליינר בעזרת צללית שחורה. טפיחות קלות בעזרת מברשת קטנה יקבעו אותו היטב; הנועזות יכולות לטשטש את הצללית כלפי מעלה למראה דרמטי יותר של "אייליינר מעושן".
9. ליצירת צלליות עמידות כדאי להרטיבן מעט בעת המריחה או לעבוד עם בסיס של עפרון לפני הנחת הצללית. לעמידות שפתון ניתן להניח כתם של סומק על השפתיים או צללית ליצירת פיגמנט ועליו השפתון, ואז לפדר שוב.
10. הכי חשוב: זכרי ליהנות, ולקחת את הערב הגדול בקלות. מזל טוב!

טיפים לאיפור באי החתונה
1. אם החתן ו/או אם הכלה: הערב את המארחת. משמעות הדבר שתנשקי ותנושקי לא מעט, ולכן הקפידי על מייק אפ עמיד עם כיסוי מלא. בנוסף, וכדי שתיראי טוב בכל התמונות לאורך הערב, ותרי על שפתון בגוון דומיננטי שעלול לרדת באופן לא אחיד, ובחרי שפתון בהיר, שניתן לחדש כלאחר יד.
השקיעי באיפור עיניים דרמטי, ורצוי עם מוצרים עמידים במים, שישרדו היטב את זיעת הריקודים.
2. אחות הכלה: היי, החגיגה הזו היא גם שלך. את הבחורה הקרובה ביותר לכלה, ייתכן ואת מלווה אותה לאורך היום, ולכן עלייך להתאפר באופן מושקע, ובה בעת להשאיר לאחותך את קדמת הבמה.
כיצד תנצצי? השקיעי בהצללות פנים. חטבי את עצמות הלחיים בעזרת ברונזר מאט, והאירי את אזור הרקות בטוש הארה זוהר. הניחי צללית שימר מתחת לעצם הגבה ובזויות העיניים הפנימיות, ובחרי בשפתון בעל גימור מבריק.
3. האקסית של החתן: קרוב לוודאי שאת בחורה אמיצה. העזי ובחרי שפתון בגוון בורדו- יין טרנדי, ואפרי את העיניים בעדינות, רצוי עם אייליינר שחור דק. כך תצדיקי את המבטים שוודאי תקבלי, ועם זאת, תשדרי שיק אלגנטי.
4. חברה מהעבודה שלא ממש רצתה לבוא: זכרי שכל הזדמנות להתלבש ולהתאפר היא סיבה למסיבה!
תרגישי חופשיה להתפרע כאוות נפשך. בחרי בצללית צבעונית וכסי עמה את כל שטח העפעף. מסקרה שחורה עם נפח גבוה תעניק את הפיניש.
חשוב שתבחרי שפתון עמיד, שישרוד איתך את שלוש המנות בתפריט.

בתמונה- השחקנית והדוגמנית בלייק לייבלי.
צילום- לוריאל פריז חו"ל.