עור אחיד וחלק במהירות האור

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
כתמי עור אפשר ומומלץ ביותר להסתיר ולהסוות, וישנם סוגים רבים של כתמי עור, כמו למשל כתמי לידה, צלקות בגוון כהה, כתמים של נימי דם, אדמומיות כללית, וורידים כחלחלים, טבעות סגולות בשקעי העין, צל עיניים, אפרוריות מתחת לעיניים ולחיים חיוורות, הידועים כמטרד אסתטי.

ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות האיפור הסטיילינג והתסרוקות, מביא את ההסברים והטריקים המקצועיים שלו, להשגת עור אחיד וחלק בבית, מבלי להיעזר במאפר מקצועי.

איך הפך טרנד ה"קולור קורקטינג” לדבר הבא באיפור? האם הוא מאיים להחליף את מגמת ה- "contouring" השולטת?
לפני הכול, אל פחד. את רחוקה מלהפוך לליצן. ה- "קולור קורקטינג" הינה ערכה לתיקוני צבע. הגברים מכירים את זה מהמוסך: "עניין של פחחות וצבע".
אצלך זה עניין מורכב יותר. מדובר בערכה של שפופרות מייק-אפ צבעוניות, שנועדו לנטרל כתמי עור עקשניים. הכוונה לגווני עור, שאינם משתלבים עם צבע העור הכללי.

ה- "קולור קורקטינג" מניח יסודות לגוון אחיד בכך שהוא "מתגבר" על כל כתם עור נקודתי, שמסרב להיעלם במייק-אפ. במילים אחרות: גוון מסוים מנטרל גוון אחר.

המאפרים המקצועיים מכירים את הטריקים הללו. עבורם הרעיון לא חדש. החידוש הנוכחי הוא בכך, שכעת הערכה נגישה לכולם ובעיקר ידידותית למשתמש.
איך זה עובד?
הרעיון מתבסס על "הרמוניה של צבע"- כלומר צבע מנטרל צבע: סגול-כחלחל "מעלים" גווני עור צהבהבים. צהוב בהיר מנטרל אפרוריות. ירוק מנטה מנטרל אדמומיות ונימי דם בולטים. צהוב-ורוד (גוון הסלמון) מיועד לעיגולים כהים, וכיסוי פצעי אקנה.
נשים הסובלות מאפרוריות מתחת לעיניים יוכלו מעכשיו להיפתר מהבעיה בעזרת צבע ורוד אפרסק.

אל תמהרו להספיד את contouring
ה- "קולור קורקטינג" אינו תחליף ל- "contouring", אלא משלים אותו בכך שהוא מניח "יסודות בטוחים" לכתמי עור הבעייתיים. אחרי שמנטרלים את הגוונים הלא הרצויים, אפשר לעבור לשלב הרגיל של הנחת המייק-אפ.

עכשיו כשגוון העור אחיד, מגיע תורו של contouring אשר משמש להארות והצללות. הצרת אף, יצירת היקף לגולגולת, הצרת והבלטת עצמות לחיים, טשטוש קו לסת רופף ועוד.
לאיפור יום יומי ה- contouring בהחלט מספק. הוא מפסל את עור הפנים בצורה מעודנת. ה- "קולור קורקטינג" מעצים את contouring.

בשורה התחתונה: הקולור קורקטינג בעצם מטפל בבעיית גוון העור ואילו הקונטורינג משמש לפיסול הפנים.
את שפופרות המייק-אפ הצבעוני ניתן לרכוש בחברות האיפור המובילות, כערכה או כגוון יחיד.

דוגמנית- אור אטיאס
איפור- צות ירין שחף