עיצוב רומנטי לבית

פרח דה-מדונסה, עורכת ראשית.
רגע לפני שחגיגות הוולנטיינ'ס דיי ויום האהבה נחגגות באהבה בעולם המערבי, מומלץ להכניס לבית את הרומנטיקה והתשוקה, ולהפוך את היום הזה לבלתי נשכח...

אז איך מכניסים נגיעות רומנטיות לדירת המגורים ורומנטיקה בכמויות לחדר השינה?
עם קצת דמיון ומעוף, סטיילינג נכון ושימוש בחומרים וצבעים "חמים" ניתן להשיג אווירה רומנטית ונעימה.

לדברי מעצבת הפנים יפעת ירושלמי, מסטודיו "ירושלמי-גלבוע": "לאלו שרוצים להכניס נגיעות רומנטיות לבית, המטרה היא לשלב עיצוב רך ונעים, בדגש על חדר השינה". "נתחיל עם הצבע. חשוב לא להכניס צבעים דומיננטיים, אלא צבעוניות רכה כמו אפור, תכלת, צהוב עדין וכדומה. נמשיך עם האקססוריס, להם יש תפקיד חשוב בחלל. נרות, פמוטים, כריות, חפצים אישיים, מזכרות מיוחדות של בני הזוג ו/ או המשפחה, תמיד יעשו טוב וישדרגו את החלל.
חשוב לבחור במוצרים שיוצרים הרמוניה ויש ביניהם מכנה משותף.

ירושלמי ממשיכה עם הטקסטיל. לדבריה: צבעים חמים, טקסטורות לא אחידות, ומרקמים שונים יתרמו לאווירה. הדגש הוא בבחירת טקסטיל הרמוני, עדיף לא מודרני, שמחמם את החלל, דוגמת וילונות, שמאוד מעשירים את החלל.

לילך קדמי, אחראית תקשורת שיווקית ב"קמחי תאורה", מסבירה כי לתאורה תפקיד חשוב ביצירת אווירה רומנטית. לדבריה "גופי תאורה עשויים מזכוכית ופליז בעלי צורות יותר מעוגלות ופחות קווים ישרים, כמו גם דימרים לעמעום התאורה, שבהחלט יוסיפו את האווירה המתבקשת".

מבחינת שימוש בחומרים מסבירה ירושלמי, יש לעשות שימוש בחומרים פחות מעובדים כמו אבן ועץ, הנחשבים לחומרים חמים לבית. שולחנות, מדפים, שידות, הכל הולך. העץ הוא חומר חם, בכל סביבה שבו נמקם אותו הוא ישדר נעימות ומשפחתיות שתורמים לאווירה הרומנטית.
בממלכת הזוג אפשר להכניס רומנטיקה בכמויות. מומלץ בחדר השינה לעשות שימוש ב- 2 שכבות של תאורה, פונקציונאלית ותאורה לעמעום. זאת ועוד, אפשר לחמם את החלל עם טפט מדליק וחושני, לעשות שימוש בצבעים חמים בהם סקלת החומים ואפילו ברמה של כחולים.
מבחינת וילונות, בחדר השינה רצוי ללכת על וילונות שנשפכים עד הרצפה או וילון רומי.
ברמת האקססוריס לכו על תמונות, פסלי יונים, נרות, מדפים או נישות עם אלמנטים מעניינים.

לדברי מלבישת הבית אורית טראוב, "תתפנקו עם מצעי משי מלטפים, תשנו על מיטה רחבה מספיק, תמקמו נרות, ואולי גם אמבטיה גדולה ומרווחת בדיוק לשניים בקרבת החדר שינה".
בקיצור, עופו למסע שכולו חוויה, תתרגשו, תשקיעו מחשבה בבית, אתם מבלים בו הרבה זמן, זהו המקום הפרטי שלכם, תתפלאו, אבל הוא בהחלט יכול להיות פוטנציאל רומנטי.

בתמונו משמאל לימין: שולחן אירוח של כוהנת העיצוב איריס מוסיוף וגופי תאורה רומנטיים מבית "קמחי תאורה". טפט אהבה של "מעודד צבעים". דלת פנים עם אהבה של "א.א.מראות".
צילום- יח"צ